שפכי כמים לבך

אנא התחבר כדי לקבל גישה לקורסים שרכשת

מוזמנים להקשיב להקדמה של הקורס שלפניכם / השיעורים כאן למטה

אודות הקורס

ע”פ הדרכתו של האדמו”ר מפיאסצנה נלמד לגלות את הנפש, הדיבור האמיתי, החי, הפשוט – התפילה של הרגע.

גם בתוך לב הסערה, מתוך שאון העיר, מתוך טלטלות החיים נלמד איך למצוא את אותו מקום של שקט, של קודש, בו הנפש מתגלה.

  • בתהליך הראשון, נעורר מחדש את רגשות הקודש והדביקות אותם חווה כל אחד מאיתנו בתקופות חייו השונות. נגלה כי רגעים אלה חיים בתוכנו, ממתינים שנקרא להם לשוב ולגעת בנפשנו. נחווה כיצד אותם רגעים משתלבים במציאות ההווה ומגלים תפילה חדשה אותה לא ידענו מעולם.
  • בתהליך השני נמצא את עצמינו ביער. נוכל להריח את ריח העצים, לחוש את מגע האדמה, לשמוע את ציוץ הציפורים, לגלות איך נראה היער שלי, עכשיו, ברגע הזה. לאפשר לנפש להתפלל שם מתוך אותו היער. ניתן לרגש לפרוץ החוצה, להפוך לתפילה. נלמד כיצד בכל מקום ובכל שעה ניתן להזמין את היער אל תוך חיינו ולהתפלל משם. להפוך את הדו-שיח עם ה’ לחלק בלתי נפרד מהמציאות.
  • בתהליך השלישי נרחיב את היריעה ונגלה כי באפשרותנו לבחור כל מקום ממנו נרצה להתפלל. נוכל להתפלל על שפת ים סוער או על שפת עמק קסום. נוכל לעמוד על פסגת הר געש או בלב דממת המדבר. זו תוכל להיות שעת לילה מאוחרת או עם דמדומי החמה. בלב סערת ברקים או בפריחת בוקר אביבית. היכולת לראות את עצמנו במקומות אלה תעזור לנו ללמוד כיצד לאפשר לנפש להתגלות, כיצד להפוך את היומיום לתפילה.

אורך הקורס: שעה.

שווה ציטוט:

שמעתי בשם צדיקים שבשעה שהאיש עומד בעבודה, יצייר לו במחשבתו שנמצא עתה ביער יחידי, רחוק מבני אדם. ורק לה’ יתברך יתפלל – ולא לשום פניה, בשביל שום איש.

האדמו"ר מפאסיצנה

כל כמה שתתרגש ביותר, תצא נפשך לעוף אל-אל, במידה זו תעזוב את העולם – ומעומק ליבך תצא נפשך בתפילה טהורה, תפילה לה’. ואל יקטונו בעיניך הדיבורים שאתה מדבר אז, אפילו הם דברי תפילה שלא נאמרו בסידורי התפילה, רק מליבך ונפשך זרמו, כי כגון אלו מחצב הנפש הן.

האדמו"ר מפאסיצנה

שיעורים

דילוג לתוכן