יסודות הנפש

אנא התחבר כדי לקבל גישה לקורסים שרכשת

מוזמנים לצפות בהקדמה לקורס שלפניכם / בשיעורים כאן למטה

אודות הקורס

איך אפשר להיפגש עם המפה של הנפש שלי?

הנושא הזה מעסיק מאוד כל אחד מאיתנו, גם אם אנו לא שמים לב לזה, בתוכנו מכוננת השאלה – האם נולדתי עם מבניות פנימית מסוימת וקבועה? האם יש לי יכולת להיפגש ואולי אף לשנות אותה?

כולנו יכולים לדמיין את הערך העצום שיתווסף לחיינו כאשר נכיר את יסודות הנפש, נראה כיצד הם באים לידי ביטוי בנפשינו פנימה ונגלה עד כמה יש בידנו את היכולת לבחור כיצד להשתמש בהם נכון.

הרוגע והבהירות יתפסו את מקומם של הבלבול וחוסר השקט הפנימי, השליטה וההבנה יתפסו את מקומם של הפסיביות וגזרת הגורל.

העולם בנוי מארבעה יסודות, כך גם נפש האדם!

העולם כולו בנוי מארבעה יסודות – אש, אוויר, מים ואדמה. באיזון פלאי הם פועלים יחד, מרכיבים הכל ומאזנים אחד את השני. כולנו יכולים להבין ולדמיין את המשמעות והתוצאות כאשר ההרכבה משתבשת, האיזון מופר או יסוד אחד משתלט מעבר למידה הראויה.

שווה ציטוט:

"ארבעה גופים הללו שהם אש ורוח ומים וארץ הם יסודות כל הנבראים למטה מן הרקיע, וכל שיהיה מאדם ומבהמה ועוף ורמש ודג וצמח ומתכת ואבנים טובות ומרגליות ושאר אבני בנין והרים וגושי עפר הכל גולמן מחובר מארבעה יסודות הללו"

הרמב"ם , יסודי התורה פרק ד'

כמו העולם, כך נפש האדם – חוסר איזון והפריה נכונה בין היסודות היא מקור המידות הרעות עד לחולי נפשי. בדמיון נובע אנו רואים שוב ושוב עד כמה ניתן בידנו לארגן בצורה מדויקת ועכשווית את המפה שלנו, בצורה מאוזנת ובריאה עד לחשיפת כביכול "יסוד חמישי" נסתר המאפשר לנו גילוי אור פנימי המוליד בנו חווית שלום פנימי ויכולת בחירה אין סופית.

לפניכם צוהר ראשון באמצעותו תוכלו להיכנס למסע מופלא לגילוי המפה הפנימית העכשווית שלכם. במקום להיכנע למבניות עלומה וכמוסה, להטיל את האחריות ולפעמים גם האשמה על "האופי" שנגזר עלי, נוכל לראשונה לדבר עם "המפה" הזו ולגלות עד כמה ניתן לנו למקם בצורה נכונה את כל יסודות הנפש. מיקום היסודות נכון יחסוך מאיתנו הרבה מידות והתנהגויות שהיינו שמחים מאוד להשיל מעלינו, את מקומם יתפסו כוחות ויכולות להם אנו כל כך מצפים.

לדוגמא, ביסוד האדמה – העצלות והפחד יפנו את מקומם להתגברות ואמונה, ביסוד המים – הריקנות והיצריות יפנו את מקומם לחיבור ויצירתיות, ביסוד האוויר – הדיבורים החלולים יפנו את מקומם למפגש ודיבור אמת, ביסוד האש – השריפה הפנימית והכעס יפנו את מקומם לבערה וגעגוע עמוק.

הקורס בנוי קודם כל מתרגילי עומק בדמיון למפגש אישי עם היסודות לצד מפגשי העשרה להרחבת הידע בתחום.

שיעורים

רוצים לרכוש חבילת קורסים במחיר מיוחד?

השאירו פרטים ואנו נשלח לכם את כל המידע

דילוג לתוכן