לחשוב אין סוף

אנא התחבר כדי לקבל גישה לקורסים שרכשת

מוזמנים לצפות בהקדמה לקורס שלפניכם / שיעורים כאן למטה

אודות הקורס

על פי הדרכתו של הרב מנחם אקשטיין הי”ד נלמד כיצד לפתח את כוחות המחשבה העילאית. האדם הלכוד בשגרת יומו הקטנונית אינו מכיר כלל את מרחבי הנפש העצומים הטמונים בו ומתוך כך אינו יודע כיצד לנווט את דרכו מבעד להתמודדויות החיים.

התהליך הראשון מוביל למסע דרך מופעי החיים השונים, על עושרם ורבגוניותם. לצאת עם שבט אפריקאי לציד ביערות עבותים, לשבת בפתח אוהל בדואי ולהשקיף אל שקט המדבר. להפליג אל לב האוקיאנוס ולשוטט בערבות הסוואנה. ולגלות את יכולת ההשתנות וההתחדשות של הנפש לנוע ממצב למצב, לחוש את הריחות והטעמים, לגעת ולהרגיש. לפתוח זווית ראיה חדשה על מקומי בבריאה.

בתהליך השני נמשש את מרחבי החלל. ננוע בין גלגל החמה לתנועות הגלקסיות, בין סיבוב הלבנה אל תנועת כדור הארץ. נחוש כיצד כל מרחבי היקום מוצאים את מקומם בנפש האדם.

בתהליך השלישי נצא למסע אל מרחב גילויי הנפש של האדם. הפעם נגלה את הגמישות המופלאה של תנועת הופעות הרגש. הניגון השקט של קשיש ערירי הממתין לערוב ימיו, ההתלהבות המתפעמת של משחקי הילדים, חתן בחופתו אל מול האב השכול הנפרד מעל מיטתו של בנו, שמחת הזכייה המפתיעה אל מול קריסת הציפיות. ממצב למצב, מדמות לדמות, נגלה עד כמה קל לנוע מהתפעמות רגשית אחת לחברתה בכוחות הדמיון.

כל התהליכים הללו בליווי ניגוניו המיוחדים של משה בכר פורשים דרך חדשה ויחודית להרחיב את גבולות המחשבה.

שווה ציטוט:

“באיזו דרך אפשר להתרפא מאותם הדמיונות המטעים? גם לשאלה זו נותנת החסידות תשובה פשוטה מאד ואומרת: על ידי דמיונות אחרים, אמיתיים. ולשם כך ראוי לנו עוד בימי נעורינו להתרגש ולהפעיל את כח הדמיון שבנו, לפתחו ולהשלימו, כדי שנוכל לציייר בשכלנו דמיונות אמיתיים ועל ידי כך להחליש בקרבנו מעט-מעט את דמיונות-השוא המטעים, ולהתרפא מהם”.

תנאי הנפש להשגת החסידות – מנחם אקשטיין

“עתה נבאר את אופן הדמיון המלמד אותנו לפתח ולהרחיב את כלי ההרגשה שבלבנו, כדי שנוכל לצאת מעצמיותנו, להתנשא מעל לכל המאורעות הזמן העוברים עלינו ולהתרומם תמיד”.

תנאי הנפש להשגת החסידות – מנחם אקשטיין

שיעורים

רוצים לרכוש חבילת קורסים במחיר מיוחד?

השאירו פרטים ואנו נשלח לכם את כל המידע

דילוג לתוכן