"להחיות את החלומות"

אנא התחבר כדי לקבל גישה לקורסים שרכשת

העשרה והרחבה למסיימי קורס "לב השיטה" בלבד

מפגש בין דמיון נובע לחלימה ובין החלום לחיים. כיצד להשתמש בחלומות ככלי לעבודה פנימית.

הפתעה, אכזבה ולפעמים אולי גם תסכול אלו תחושות המוכרות לכולנו בבוקר לאחר לילה עם חלום "טוב יותר או פחות". התחושות בעיקר נובעות מהעבודה שאנו לא "שולטים" בחלום, לא יכולים להבין את מסריו, לא מסוגלים לקחת את המפגש עם הנפש למקום של עבודה והתקדמות.

בשיעור הראשון של המפגש, כבוגרי שיטת "דמיון נובע", אנו מזמנים אתכם ליהנות מסדנא ייחודית המאפשרת לקחת את הכלים שלמדנו בשיטה וליצור באמצעותם מפגש מחודש ומלמד עם החלומות.

שימו לב! לסדנא אתם צריכים להכין תיעוד של חלום שהיה לכם בלילה. כל חלום מהעבר הרחוק או הקרוב.

בשיעור השני של המפגש, תוכלו לאתגר את עצמכם דרך עיון בכתבי רבי נחמן במחשבה מחודשת על ההגדרה מהו חלום ומהו מציאות. שימו לב לאפשרות להוריד את קובץ המקורות בתוך השיעור. והנה טעימה קטנה..

"מַה שֶּׁנֶּחֱשָׁב לְפִי שִׂכְלֵנוּ שִׁבְעִים שָׁנָה מַמָּשׁ הוּא בַּשֵּׂכֶל הַגָּבוֹהַּ לְמַעְלָה יוֹתֵר רַק רֶבַע שָׁעָה רַק שֶׁאֵין אָנוּ מְבִינִים זאת כִּי גַּם בַּחֲלוֹם אִם הָיָה אֶחָד בָּא אֶצְלוֹ בִּשְׁעַת הַחֲלוֹם וְהָיָה אוֹמֵר לוֹ, שֶׁכָּל זֶה שֶׁנִּדְמֶה לוֹ שֶׁעוֹבְרִים יָמִים וְשָׁנִים שֶׁבֶּאֱמֶת אֵינָם כְּלוּם, וְהַכּל הוּא רַק רֶבַע שָׁעָה בְּוַדַּאי לא הָיָה מַאֲמִין לוֹ כְּלָל כִּי לְפִי הַדִּמְיוֹן שֶׁבַּחֲלוֹם נִדְמֶה לוֹ שֶׁעוֹבְרִים יָמִים וְשָׁנִים מַמָּשׁ. כְּמוֹ כֵן מַמָּשׁ, אַף עַל פִּי שֶׁאֶצְלֵנוּ לְפִי שִׂכְלֵנוּ נִדְמֶה שֶׁזֶּהוּ זְמַן שֶׁל שִׁבְעִים שָׁנָה בַּשֵּׂכֶל הַגָּדוֹל יוֹתֵר הוּא רַק…"

רבי נחמן מברסלב, ליקוטי מוהר"ן

הצעה טובה למי שאין חלום – מה כדאי לעשות לפני השינה וגם אחרי, כשמתעוררים, כדי להנכיח ולזכור חלומות?
שימו דף ועט ליד המיטה לפני השינה ומיד כשתתעוררו כיתבו את החלום. בהכנת הדף והעט ליד המיטה אפילו אם לא תכתבו בסוף את החלום אתם מכינים את עצמכם למצב של חלימה, הנוכחות והזיכרון יבואו לכם באופן טבעי יותר.

שיעורים

רוצים לרכוש חבילת קורסים במחיר מיוחד?

השאירו פרטים ואנו נשלח לכם את כל המידע

דילוג לתוכן