חדשות
בית » ספרים ודיסקים » דיסקים » אל הקודש פנימה

אל הקודש פנימה

על פי עצתו של ה”נועם אלימלך”, יובילו אותנו תהליכי הדמיון מודרך המופיעים בדיסק זה לחיות את בית המקדש על תקופותיו השונות וגלגולי מאורעותיו. לא עוד רעיון מופשט ומרוחק, כי אם מקום חי, נושם, נוגע.

הפקה איכותית וייחודית זו, בליוויו של הנגן המחונן משה בכר, פותחת ערוץ חדש לגלוי הנפש.

  • בתהליך הראשון נעלה עם עלות השחר דרך ירושלים של פעם אל בית המקדש הראשון. נוכל לראות, להריח, לשמוע ולהיות חלק מהוויית החיים המופלאה של בית המקדש המתעורר אל יום חדש. עם יציאת הכוהנים אל מדרגות ההיכל בסיום עבודת התמיד של שחר, עם נגינת הלוויים, נמצא לעצמנו את המקום לתפילתנו. ניתן לדיבור האמיתי, הפשוט, של אותו הרגע לבקוע ולהתגלות מתוך המקום שהוא שער השמים. נלמד איך לקחת את התפילה הזו אל תוך היומיום, איך להמשיך את הוויית בית המקדש אל מאורעות החיים.
  • בתהליך השני, נמצא את עצמנו בבית השני בבוקר אביבי. נוכל לחוות את התקופות השונות שעברו על בית זה: שמחת המועדות, חרדת ימי התשובה, עליית מלכים ונפילתם, מרידות עקובות מדם והתחדשויות מפוארות. נוכל לבחור לעצמנו תקופה ממנה נרצה להתפלל. לעמוד בין עולי הרגלים בעת נגינת ההלל, לרקוד את שמחת בית השואבה, לראות את הכהן הגדול יוצא מקודש הקדשים, לעמוד עם הכוהנים על גג ההיכל העולה בלהבות, לחוש את חרבו של טיטוס מפלחת את הפרוכת, לתת לתפילה שלנו להתגלות מתוך המקומות הללו, התקופות הללו, והרגשות המתעוררים.
  • בתהליך השלישי נשעין את ראשינו על אבני הכותל הקרירות בשעת לילה מאוחרת. עם אותם אבנים נצחיות נעבור את התקופות השונות: שלטונות, כיבושים, לבבות שבורים, מתגעגעים, אין ספור תפילות, זעקות, רגשי אושר ודביקות מדברים אלינו אל מבין האבנים. הגעגוע אל הבית השלישי הופך להיות שייך אל הרגע הזה, נוגע בחיים.

שווה ציטוט:

ונמצא האדם הרוצה שתהה תפילתו נשמעת, צריך לכוון כאילו הוא מתפלל בארץ ישראל ובית המקדש בנוי ומזבח על מכונו. ועל ידיד זה, הוא בא לבהירות ודבקות גמור להתפלל בכוונה שלמה ביראה ואהבה – כאילו עומד בבית קודשי הקודשים כאילו רואה בחוש הראות, כן צריך לצייר במחשבתו בעת תפילתו. (נועם אלימלך-לך)

לרכישת הדיסק לחץ כאן

יכול לעניין אותך

שפכי כמים לבך

ע”פ הדרכתו של האדמו”ר מפיאסצנה נלמד לגלות את הנפש, הדיבור האמיתי, החי, הפשוט – התפילה …