חדשות

מבוא

הדמיון הוא השפה של הנפש

דמיונובע הינה שיטת הנחייה יחודית המאפשרת לאדם לקבל החלטות מדויקות הנובעות מנפשו פנימה, ולמצוא בעצמו את הכוחות לבצע החלטות אלו מתוך שלום פנימי.

בשיטת דמיונובע לומדים להקשיב לשפת הנפש ולזהות את הדפוסים השגויים החוזרים על עצמם פעם אחר פעם בחיינו. המפגש הבלתי אמצעי עם הכוחות הנעלמים החבויים בנפשנו מאפשר לנו להשתחרר מאותם דפוסים כובלים ולגלות מרחבי בחירה חדשים.
השיטה פותחה על ידי עמית קדם שמטפל בה ומלמד אותה בשש עשרה השנים האחרונות. השילוב המיוחד של שיטה עמוקה, ויחד עם זאת פשוטה ללמידה ולהנחיה, יוצר חוויה מרתקת שמושכת אוהדים רבים הלומדים את השיטה להתפתחותם האישית ועל מנת להיות מנחים מקצועיים בדמיונובע.
אלפי האנשים שהתנסו בשיטה הפיקו תועלת רבה. רבים מתלמידיו של עמית קדם עוסקים בהנחיית שיטה זו במקומות שונים ברחבי הארץ ומביאים סיוע לאנשים רבים.

עקרונות השיטה:

  • הדמיון הוא השפה של הנפש. על פי האר”י הקדוש, הדמיון הינה השפה בה הנפש מתגלה אל האדם.
  • כל התשובות והפתרונות האמיתיים נמצאים אצל האדם עצמו. בתלמוד הבבלי נאמר שהעובר בבטן אימו לומד את כל התורה כולה, “…וְכֵיוָן שֶׁבָּא לַאֲוִיר הָעוֹלָם, בָּא מַלְאָךְ וּסְטָרוֹ עַל פִּיו, וּמְשַּׁכְּחוֹ כָּל הַתּוֹרָה כּוּלָּהּ”. רבי נחמן מברסלב מסביר כי התורה הזו היא כל מה שעליו “לעשות, לעבוד ולהשיג בזה העולם”.  כל תהליך משמעותי של בחירה ולמידה הינו חזרה והיזכרות באותה חוכמה פנימית שנשכחה מאיתנו.
  • בתוכנו מתחולל מאבק בין אותה חכמה פנימית, המגיעה מן הנפש, לבין דפוסי חשיבה זרים לנו שאימצנו מאחרים והם המרחיקים אותנו מעצמנו. עוצמת החיים מצויה בבחירה לחזור להקשיב לנפשנו.
  • כל השפעה חיצונית, אף המיטיבה ביותר, יוצרת הרחקה מהגילוי הפנימי של הנפש. על המנחה לאפשר למונחה ליצור את המרחב בו נפשו שלו מתגלה על ידי שפת הדמיון ללא כל השפעה זרה, עצות, הכוונות או פרשנויות.

יכול לעניין אותך

מחשבה יוצרת מציאות